Concert en evenementen agenda van het Atelier 2014-2015

 

Het Atelier heeft voor u interessante uitgaanstips verzameld. Weet u ook leuke uitjes die iets te maken hebben met strijkinstrumenten ?
Mail ze me gerust (De webbeheerder behoudt zich het recht voor om uw agendatips niet te plaatsen).

Hieronder de inmiddels aanzienlijke lijst van activiteiten:

 

       

 
Dit heeft u misschien allemaal gemist!
   

 

03 augustus 2014 t/m 06 augustus 2014

KAMERMUZIEKWEEK

Kamermuziekweek 2 (4-DAAGSE) voor blazers, strijkers, pianisten en zangers

  • In de zomervakantie organiseert Kamermuziekcontact (KMC) in samenwerking met Huismuziek twee kamermuziekweken. Is kamermuziek je passie, dan is dit de zomerweek voor jou! Je kunt deelnemen met een door jezelf samengesteld ensemble, of als losse instrumentalist. Kom je als losse deelnemer, dan word je ingedeeld in twee ensembles. Alle ensembles spelen twee keer per dag: een keer met docent en een keer zonder docent...
  • Meer lezen: klik hier
    Locatie: De Spreeuwelse Heide, Westelbeers
  • opgeven via Huismuziek
   
 

Dinsdag 22 april 2014, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • kwartet van Julien Hervé:
    • Julien Hervé, klarinet
    • Maud Lovett, viool
    • Ying Lai Green, contrabas
    • Jean Hisanori Sugitani, piano
  • Programma met muziek in verschillende bezettingen en arrangementen van:
    * Benny Goodman, I Strawinsky, M Gould, F Poulenc, B Bartok, H Akst, R Winfree, V Rose, G Lawrence, G Gershwin, F Waller en vele anderen.
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
 
 

Dinsdag 25 maart 2014, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • Artonis Pianotrio:
    • Anoek Brokaar, viool
    • Willem Stam, Cello
    • Frank Oppedijk, piano
  •  Programma: Pianotrio's
    * Haydn, Brahms en Martinu (onder voorbehoud)
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zondag 23 maart 2014, 14.00 uur

SINFONIA HOORN

  • Sinfonia Hoorn o.l.v Stephan Pas
  • Programma:
    * Emmerich Kálman - Operette Gräfin Mariza
  • Het Park schouwburg, Hoorn
  • SPRANKELENDE OPERETTE MET GOEDE AFLOOP
    Deze operette is één van de meest geliefde werken van Hongaarse componist Emmerich Kálmán. Het verhaal speelt zich af op het kasteel van Gräfin Mariza te Hongarije, in de roerige jaren twintig. Het verhaal van Gräfin Mariza zit vol heimelijke plannen, misverstanden, liefde, feestelijkheden, kleine tragedies en een vrolijk einde. Kálmán weet ook hier op een aantrekkelijke manier Hongaarse motieven te verweven met de traditionele Weense wals.
 
 

Zaterdag 22 maart 2014, 20.15 uur

SINFONIA HOORN

  • Sinfonia Hoorn o.l.v Stephan Pas
  • Programma:
    * Emmerich Kálman - Operette Gräfin Mariza
  • Het Park schouwburg, Hoorn
  • SPRANKELENDE OPERETTE MET GOEDE AFLOOP
    Deze operette is één van de meest geliefde werken van Hongaarse componist Emmerich Kálmán. Het verhaal speelt zich af op het kasteel van Gräfin Mariza te Hongarije, in de roerige jaren twintig. Het verhaal van Gräfin Mariza zit vol heimelijke plannen, misverstanden, liefde, feestelijkheden, kleine tragedies en een vrolijk einde. Kálmán weet ook hier op een aantrekkelijke manier Hongaarse motieven te verweven met de traditionele Weense wals.
 
 

Vrijdag 21 maart 2014, 20.15 uur

SINFONIA HOORN

  • Sinfonia Hoorn o.l.v Stephan Pas
  • Programma:
    * Emmerich Kálman - Operette Gräfin Mariza
  • Het Park schouwburg, Hoorn
  • SPRANKELENDE OPERETTE MET GOEDE AFLOOP
    Deze operette is één van de meest geliefde werken van Hongaarse componist Emmerich Kálmán. Het verhaal speelt zich af op het kasteel van Gräfin Mariza te Hongarije, in de roerige jaren twintig. Het verhaal van Gräfin Mariza zit vol heimelijke plannen, misverstanden, liefde, feestelijkheden, kleine tragedies en een vrolijk einde. Kálmán weet ook hier op een aantrekkelijke manier Hongaarse motieven te verweven met de traditionele Weense wals.
 
 

Zandag 16 maart 2014, 14,30 uur

Vocaal Ensemble Viva Voce - stemmig Voorjaarsconcert

o.l.v. Marjo van den Doel

  • M.m.v.
    Laura Frenkel - sopraan, piano, viool, Claudia Veltman - sopraan
    Het Cassini Kwartet bestaande uit:
    ~ Nicholas Devons - viool, Ellen Sielcken - viool en altviool,
    ~ Marjo van den Doel - altviool, Siem Huijsman - cello.


  • Locatie: Doopsgezinde Kerk, Weezenland 15, Monnickendam
  • Programma: werken van Palestrina, Schubert, Bach en Shostakovich
  • Toegang vrij, collecte bij de uitgang
 
 

Dinsdag 25 februari 2014, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • EnAccord Strijkkwartet:
    • Ilka van der Plas, Helena Druwé, viool
      Rosalinde Kluck, altviool
      Mette Seidel, cello
  •  Programma:
    * Beethoven: opus 18.1
    * Adès: Arcadiana
    * Lekeu: Molto Adagio
    * Mendelssohn: opus 44.2
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Dinsdag 28 januari 2014, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • Brisk Blokfluitkwartet:
    * Marjan Banis, Saskia Coolen, Bert Honig, Alide Verheij, blokfluit 
    * Ramon Lormans, slagwerk Lenneke Ruiten, sopraan - Thom Jansen, piano 
  • Programma:
    * Naast hedendaagse klanken, muziek uit de 15e en 16e eeuw met composities van: Saskia Coolen, Ron Ford, Grimace, Hans Koolmees, Henricus Isaac, Michiel Mensingh
    en vele anderen   
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zaterdag 16 februari 2014, 15.00 uur

FERROFORTE

  • Barok Ensemble FerroForte
  • Programma:
    * werken van Händel, Telemann, Boismoirtier en Fux
  • de Vigilantie, Verdronkenoord 45 Alkmaar
  • kaarten à € 10,- voor volwassenen, kinderen € 2,50 aan de zaal verkrijgbaar.
  • Vol is vol
  • Ferroforte laat op een koude februari middag van zich horen. Met een nieuwe mezzosopraan komen er ook weer nieuwe stukken op tafel.
 
 

Zaterdag 19 januari 2014, 20.00 uur

FERROFORTE

  • Barok Ensemble FerroForte
  • Programma:
    * werken van Händel, Telemann, Boismoirtier en Fux
  • de Vigilantie, Verdronkenoord 45 Alkmaar
  • kaarten à € 10,- voor volwassen, kinderen € 2,50 aan de zaal verkrijgbaar.
  • Vol is vol
  • Ferroforte laat op een koude januari avond van zich horen. Met een nieuwe mezzosopraan komen er ook weer nieuwe stukken op tafel.
 
 

Dinsdag 07 januari 2014, 20.15 uur

HET ORKEST AMSTERDAM

  • Het orkest (Amsterdam) o.l.v. Joan Berkhemer
  • Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam
  • Programma:
    * Carl Maria von Weber: Der Beherrscher der Geister
    * Nino Rota: Il Gattopardo, Symphonic Suite for Orchestra
    * Sergei Prokofiev: Alexander Nevsky
    in samenwerking met het Studentenkoor Amsterdam en Stephanie Firnkes - Brahms derde??
  • Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de zaal (m.u.v. kerken) of aan de deur. Via de website van de zaal kan een extra service-toeslag gevraagd worden. Kaarten zijn in de ververkoop direct en zonder toeslag te verkrijgen via de orkestleden en via de koorleden.
  • De voorverkoopperiode voor dit concert loopt t/m 5 januari 2014
 
 

Woensdag 18 december 2013, 20.15 uur

HET ORKEST AMSTERDAM

  • Het orkest (Amsterdam) o.l.v. Joan Berkhemer
  • Geertekerk te Utrecht
  • Programma:
    * Carl Maria von Weber: Der Beherrscher der Geister
    * Nino Rota: Il Gattopardo, Symphonic Suite for Orchestra
    * Sergei Prokofiev: Alexander Nevsky
    in samenwerking met het Studentenkoor Amsterdam en Stephanie Firnkes
  • Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de zaal (m.u.v. kerken) of aan de deur. Via de website van de zaal kan een extra service-toeslag gevraagd worden. Kaarten zijn in de ververkoop direct en zonder toeslag te verkrijgen via de orkestleden en via de koorleden.
  • De voorverkoopperiode voor dit concert loopt t/m 5 januari 2014
 

Zaterdag 07 december 2013, 20.00 uur

  • Ensemble Lumaka
  • Ensemble Lumaka:  Jana Machalett, fluit - Charles Watt, cello - Miriam Overlach, harp
  • Programma:
    * G. Migot, Concert voor fluit, cello en harpP. O. Ferroud, Trois pieces pour flûte seule L. * Janacek, Pohadka voor cello & harp
    * J.-M. Damase, Trio voor fluit, cello en harp
    * pauze P. Hindemith, twee delen uit: Solo Sonate op. 25, nr. 3 voor cello solo
    * S. Dresden, eerste deel uit de Sonate voor fluit & harp
    * A. Caplet, Divertissement à la française voor harp solo
    * J. Jongen, Deux pièces en trio voor fluit, cello & harp
  • Fluxus, Westzijde 148, 1506 EK Zaandam (t.o. de Westzijderkerk)
  • Vanaf 19.30 en na het concert is er volop gelegenheid voor een drankje in de aula.
  • Toegang: € 12,00,- ; leerlingen van FluXus (tot 21): € 5,00,-. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar.
 

Zaterdag 30 november 2013, 20.00 uur

SINFONIA HOORN

  • Sinfonia Hoorn o.l.v Stephan Pas
  • Programma:
    * Ives - The unansewered Question
    * German - Three Danses from Henry VIII
    * Elgar - Chanson de matin
    * Elgar - Chanson de Nuit
    * Elgar - Dream Children
    * Butterworth - The Banks of Green Willow
    * Britten - Suite on English Folk Tunes
    * Delius - On hearing the first Cuckoo in Spring
    * Delius - Summer-night on the river
    * Holst - The perfect Fool
    suite)
  • toegang: volwassenen € 10,- kinderen € 5,- inclusief pauzedrankje
 
 

zaterdag 30 november 2013

CREA ORKEST Amsterdam

  • Crea Orkest Amsterdam o.l.v. Bas Pollard
  • Programma:
    * Leoš Janácek - Glagolitische Mis
    * Sergej Rachmaninov - The Bells
  • Zaterdag 30 november Concertgebouw Amsterdam
 
 

zaterdag 28 november 2013

CREA ORKEST Amsterdam

  • Crea Orkest Amsterdam O.l.v. Bas Pollard
  • Programma:
    * Leoš Janácek - Glagolitische Mis
    * Sergej Rachmaninov - The Bells
  • Donderdag 28 november Nicolaïkerk Utrecht
 
 

Dinsdag 26 november 2013, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • Lenneke Ruiten, sopraan - Thom Jansen, piano 
  • Programma:
    * F Schubert: Blumenballade, Viola
    * R Schumann: Mignon Lieder
    * E Korngold: Drei Lieder für Gesang und Klavier op.22
    * A Berg: Sieben frühe Lieder
    * J Brahms: diverse Liederen 
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zondag 24 november 2013, 15.00 uur

CON BRIO Amsterdams Symphonie Orkest

Concert Russisch sprookjes

  • Con Brio, Amsterdams Symphonie Orkest, o.l.v. Willem de Bordes
  • m.m.v. Candida Thompson
  • Programma:
    * Maurice Ravel - Suite Ma Mère L'Oye
    * Peter I. Tsjaikovski - Vioolconcert in D opus 35
    *Igor Stravinsky - De Vuurvogel Suite (1910/arr. 1945) I. Stravinsky (1882-1971)
  • Zuiderkerk, Zuiderkerkhof 72, 1011 WB Amsterdam
  • Kaarten à €19,- met CJP € 16,-. In combinatie met het kinderconcert concert van 17 November 25,- euro.
  • kaarten bestellen: kaartjes@conbrio.nl
 
 

zondag 24 november 2013, 15.00 uur

HELDERS KAMERORKEST

  • Helders Kamerorkst o.l.v. Arno van Raaphorst
  • Programma:
    * Johan Strauss - Ouverture "Der Fledermaus" uitgevoerd door de blazers
    * Robert Schuman - Celloconcert met als solist Leonard Besseling
    * Franz Schubert - 6e Symfonie
  • Jost Postzaal van Triade te Den Helder
  • Entreeprijs € 10,--. Kinderen gratis toegang
   
 

zaterdag 23 november 2013

CREA ORKEST Amsterdam

  • Crea Orkest Amsterdam o.l.v. Bas Pollard
  • Programma:
    * Leoš Janácek - Glagolitische Mis
    * Sergej Rachmaninov - The Bells
  • Elandstraatkerk Den Haag
 
 

Zaterdag 23 november 2013, 20.00 uur

CON BRIO Amsterdams Symphonie Orkest

Concert Russisch sprookjes

  • Con Brio, Amsterdams Symphonie Orkest, o.l.v. Willem de Bordes
  • m.m.v. Candida Thompson
  • Programma:
    * Maurice Ravel - Suite Ma Mère L'Oye
    * Peter I. Tsjaikovski - Vioolconcert in D opus 35
    * Igor Stravinsky - De Vuurvogel Suite (1910/arr. 1945) I. Stravinsky (1882-1971)
  • Majellakerk, Obiplein 4, 1094 RB Amsterdam
  • Kaarten à €19,- met CJP € 16,-. In combinatie met het kinderconcert concert van 17 November 25,- euro.
  • kaarten bestellen: kaartjes@conbrio.nl
 
 

Zaterdag 09 november 2013, 20.15 uur

ALKMAARS SYMFONIE ORKEST

  • Alkmaars Symfonie Orkest o.l.v. Albert van Eeghen
  • Programma:
    - Antonin Dvorak, celloconcert met soliste Anastasia Feruleva
    - Joseph Hayd, Symfonie nr 104
  • Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a, 1816 GD Alkmaar
  • Kaartverkoop aan de kassa
    - Voorverkoop (€ 12,00) bij de leden
    - Entreeprijs € 13,00 incl. koffie/thee
  • Kaarten telefonisch reserveren 072 5340747
 
 

Zondag 17 november 2013, 14.30 en 16.00 uur

CON BRIO Amsterdams Symphonie Orkest

Kinder Concert Russisch sprookje

  • Con Brio, Amsterdams Symphonie Orkest, o.l.v. Willem de Bordes
  • Programma:
    *Igor Stravinsky - De Vuurvogel Suite (1910/arr. 1945) I. Stravinsky (1882-1971)
    • Introductie – 'Prelude en dans van de Vuurvogel' – 'Variaties
    • 'Pantomime I'
    • 'Pas de deux: Vuurvogel en Ivan Tsarevitch
    • 'Pantomime II'
    • 'Scherzo: Dans van de Prinsessen'
    • 'Pantomime III'
    • 'Rondo' (Khovorod)
    • 'Helse dans'
    • 'Slaaplied (Vuurvogel)'
    • 'Slothymne'
  • Muziekschool Noord, Alkmaarstraat 10, Amsterdam
  • Kaarten à € 7,50 euro. In combinatie met het concert van 23 of 24 November 25,- euro.
  • kaarten bestellen: kaartjes@conbrio.nl
 
 

Zaterdag 02 november 2013, vanaf 10.00 uur, concert om 17.00 uur

ZAANS SYMFONIE ORKEST

SCRATCHDAG " Zaans Ruslandjaar 2013"

  • Zaans Symfonie orkest. 0.l.v. Guido Müller
  • Programma:
    * Michail Glinka - : Polonaise uit de 2e acte "A Life for the Tsar",door koor en orkest
    * Varenka Tsrereteli: "Suliko", Georgian Folk Song door koor en orkest
    * Modest Mussorgsky: Uit Schilderijententoonstelling
    • Promenade 1 en "The Gnome"
    • Promenade 2 en "The Old Castle"
    • "Bydlo" en 2 promenades
    • Poort van Kiev
  • Liadov - 2 delen uit 8 russiche volksliedjes
  • Oosterzijderkerk te Zaandam, bij de sluis
  • GRATIS TOEGANG voor het concert
  • Meedoen aan de scratchdag in het koor of in het orkest? Kijk op www.zaanssymfonieorkest.nl
 
 

Dinsdag 29 oktober 2013, 20.15 uur

STICHTING ALKMAARSE KAMERMUZIEK

  • Joanna Wroko, viool - Frank van der Laar, piano
  • Programma:
    * Beethoven: sonate nr. 7, op.30 nr.2 kl. terts
    * Szymanowski: Mythes op.30
    * Franck: Vioolsonate
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Donateur met recht van toegang tot de concerten € 90,-
  • Jongeren (tot 20 jaar) en houders van een CJP € 50,-
  • Losse kaarten (aan de zaal  ) € 25,- jeugd en CJP € 10 ,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

20 t/m 26 oktober 2013 - HERFSTWEEK XXL

  • Stichting Volksmuziek Nederland (organisator)
  • Er zijn 8 workshops gepland, waaronder een voor tieners vanaf een jaar of 12. Van de overige 7 worden er 3 geleid door ervaren, professionele volksmuziekviolisten: Anneke Frankenberg (van het Charivario trio), Jos Koning (van onder andere Twee violen en een bas) en Gilles Rullmann (die onder andere speelt in Maalstroom).

Voor meer informatie: www.volksmuziek.nl

 
 

Zondag 13 oktober 2013, 15.00 uur

AMSTELVEENS SYMFONIE ORKEST

  • Amstelveens Symfonie Orkest o.l.v. Saskia Boon
  • m.m.v Ronald Karten
  • Programma:
    * Hubert Parry - Symphony No. 3 in C ('The English')
    * W.A. Mozart - Fagotconcert in Bes KV 191
    * Frederick Delius - On Hearing the First Cuckoo in Spring
    * Ludwig van Beethoven - Symfonie No. 1 in C Op. 21
  • Paaskerk, Amstelveen
  • Kaarten: Volwassenen € 12,50, kinderen t/m 12 jaar € 5,-
    In de voorverkoop tot 1 oktober via een van de orkestleden € 10
  • Voor meer informatie over de jonge solisten: www.amso-orkest.nl
 
 

Zondag, 06 oktober 2013, 14.00 uur

N OORD-HOLLANDS JEUGD ORKEST

  • Noord Hollands Jeugd Orkest o.l.v Bas Pollard
  • Festival Klassiek aan de Zaan
  • Programma:
    * Saint-Saëns - La Jeunesse d'Hercule
    *
    Borodin - Polewetzer dansen
    *
    Sjostakovich -Symfonie nr 5
  • Zaantheater, Zaandam
Toegang GRATIS
 
 

Zondag 06 oktober 2013, 15.00 uur

AMSTELVEENS SYMFONIE ORKEST

  • Amstelveens Symfonie Orkest o.l.v. Saskia Boon
  • m.m.v Ronald Karten
  • Programma:
    * Hubert Parry - Symphony No. 3 in C ('The English')
    * W.A. Mozart - Fagotconcert in Bes KV 191
    * Frederick Delius - On Hearing the First Cuckoo in Spring
    * Ludwig van Beethoven - Symfonie No. 1 in C Op. 21
  • Broekerkerk, Broek in Waterland
  • Kaarten: Volwassenen € 12,50, kinderen t/m 12 jaar € 5,-
    In de voorverkoop tot 1 oktober via een van de orkestleden € 10
  • Voor meer informatie over de jonge solisten: www.amso-orkest.nl
 
 

Zaterdag 05 oktober 2013, 15.00 uur

BERGENS SYMFONIE ORKEST

Uitwisselingsconcert

  • Bergens Symfonie Orkest o.l.v. Arno van Raaphorst
  • m.m.v. St. Galler Kammerchor uit Zwitserland
  • Programma: liederen van o.a. Brahms , Fauré, en Johannes Heer von Glarus
    -Joseph Haydn - Ouverture "Die Schöpfung"
    - C.E.F. Weyse - 7e symfonie
  • kaarten à 12,50Euro zijn te koop in de voorverkoop via leden van het orkest en voor aanvang van de concerten aan de deur. Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang.
  • Ook kunt u uw kaarten bestellen via info(a)bergenssymfonieorkest.nl, of telefonisch via 072-5717395
 
 

Vrijdag 04 oktober 2013, 20.00 uur

BERGENS SYMFONIE ORKEST

Uitwisselingsconcert

  • Bergens Symfonie Orkest o.l.v. Arno van Raaphorst
  • m.m.v. St. Galler Kammerchor uit Zwitserland
  • Programma: liederen van o.a. Brahms , Fauré, en Johannes Heer von Glarus
    -Joseph Haydn - Ouverture "Die Schöpfung"
    - C.E.F. Weyse - 7e symfonie
  • kaarten à 12,50Euro zijn te koop in de voorverkoop via leden van het orkest en voor aanvang van de concerten aan de deur. Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang.
  • Ook kunt u uw kaarten bestellen via info(a)bergenssymfonieorkest.nl, of telefonisch via 072-5717395
 
 

Zaterdag 13 april 2013, 20.15 uur- Alkmaars Symfonie Orkest

  • Dirigent: Albert van Eeghen
    Soliste: Emi Ohi Resnick
  • Programma:
    - Nederlandse première Schuberts symfonie no.7 in E, D 729
    - Drie stukken voor viool en orkest
    - Camille Saint-Saëns, Havanaise
    - Camille Saint-Saëns, Introduction et rondo capriccioso
    - Pablo de Sarasate, Zigeunerweisen
  • Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a, 1816 GD Alkmaar
  • Kaartverkoop aan de kassa
    - Voorverkoop (€ 12,00) bij de leden
    - Entreeprijs € 13,00 incl. koffie/thee
  • Kaarten telefonisch reserveren 072 5340747
 
 

Zondag, 03 februari 2013 - FerroForte

  • Noorderkerk, Hoorn
  • aanvang 15.00 uur
 
 

Zondag, 20 januari 2013 - FerroForte

  • PKN Kerk, Zuidkerkenlaan te Limmen
  • aanvang 15.00 uur
 
 

Maandag, 14 januari 2013, 15.00 uur - Con Brio Amsterdam

  • Jolivet - Une minute trente
    Poulenc - Secheresses
    Brahms - Schicksalslied
    Ives - Putnam's camp-Redding-Connecticut
    Bernstein - Chichester Psalms
    Villa-Lobos - Rasga o coracao

    m.m.v. het Groot Amsterdams Concertkoor
    Dirigent:  Willem de Bordes
  • Muziekgebouw aan het IJ , Piet Heinkade 1, 1019 BR Amsterdam
 
 

Zondag, 13 januari 2013, 15.00 uur - Con Brio Amsterdam

  • Jolivet - Une minute trente
    Poulenc - Secheresses
    Brahms - Schicksalslied
    Ives - Putnam's camp-Redding-Connecticut
    Bernstein - Chichester Psalms
    Villa-Lobos - Rasga o coracao

    m.m.v. het Groot Amsterdams Concertkoor
    Dirigent:  Willem de Bordes
  • Conservatorium Amsterdam, Bernard Haitinkzaal, Oosterdokskade 151 te Amsterdam
 
 
Zondag 16 december 2012, 20.15 uur - Amstel Strijkers Ensemble
  • Programma:
    - Mozart - Divertimento in B - KV 137
    - Sjostakovitsj - Concert nr 1 - opus 35 - voor piano, trompet en strijkorkest
    - Bach - pianoconcert in d - BWV 1052
    - Honneger -Symfonie nr 2 voor strijkers en trompet
  • Solisten:
    - Mirsa Adami, piano
    - Frank Braafhart, trompet
  • Dirigent: Gustavo Gimeno
  • Toegang: € 15,- of € 13,- met CJP of pas 65. In de voorverkoop € 13,-/€11,- zie www.amstelstrijkers.nl
  • Amstelkerk, Amstelveld 10 te Amsterdam
 
 

Donderdag 13 december 2012, 20.15 uur - Amstel Strijkers Ensemble

  • Programma:
    - Mozart - Divertimento in B - KV 137
    - Sjostakovitsj - Concert nr 1 - opus 35 - voor piano, trompet en strijkorkest
    - Bach - pianoconcert in d - BWV 1052
    - Honneger -Symfonie nr 2 voor strijkers en trompet
  • Solisten:
    - Mirsa Adami, piano
    - Frank Braafhart, trompet
  • Dirigent: Gustavo Gimeno
  • Toegang: € 15,- of € 13,- met CJP of pas 65. In de voorverkoop € 13,-/€11,- zie www.amstelstrijkers.nl
  • Keyserkerk - Middenweg 148 te Middenbeemster
 
 

zaterdag, 01 december 2012 - Crea Orkest Amsterdam

  • Bruckner, symfonie nr.8
  • Dominicuskerk, Amsterdam
 
 
vrijdag 30 november 2012 - Crea Orkest Amsterdam
  • Bruckner, symfonie nr.8
  • Dominicuskerk, Amsterdam
 
 

Woensdag 28 november 2012 - Crea Orkest Amsterdam

  • Bruckner, symfonie nr.8
  • Marekerk, Leiden
 
 

Zondag 25 november 2012, 15.00 uur - Bergens Symfonie Orkest

"W.A. Mozart"

  • Programma
    - Ouverture "Der Schauspieldirektor", KV 486
    - Pianoconcert no. 24, KV 491, met als soliste Mirsa Adami
    -
    Symfonie no. 40, KV 550
  • de Aula van het Murmelliusgymnasium in Alkmaar
  • toegangsprijs € 12,50 Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang. Toegangskaarten zijn te koop aan de deur voor aanvang van de concerten of via de leden van het orkest. Ook kunt u kaarten bestellen via info(a)bergenssymfonieorkest.nl.
 
 
Zaterdag 24 november 2012, 20.00 uur - Bergens Symfonie Orkest

"W.A. Mozart"

  • Programma
    - Ouverture "Der Schauspieldirektor", KV 486
    - Pianoconcert no. 24, KV 491, met als soliste Mirsa Adami
    -
    Symfonie no. 40, KV 550
  • Oude Ursulakerk in Warmenhuizen
  • toegangsprijs € 12,50 Kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang. Toegangskaarten zijn te koop aan de deur voor aanvang van de concerten of via de leden van het orkest. Ook kunt u kaarten bestellen via info(a)bergenssymfonieorkest.nl.
zaterdag 24 november is in
 
 

Zaterdag 24 november 2012 - Het orkest Amsterdam

  • "Oosterse Dromen"
    * Mozart: Die Entführung aus dem Serail
    * Nielsen: Aladdin
    * Rimsky-Korsakov: Sheherazade
  • Beurs van Berlage Amsterdam
 
 

Zondag 18 november 2012, 15.00 uur - Zaans Symfonie Orkest

  • Dirigent: Guido Müller, solist: Jesse Ang
  • Programma:
    Grieg - 2e Peer Gynt Suite
    Mozart - ouverture "Die Zauberflöte"
    Liadov - 8 Russiche volksliedjes
    Haydn - pianoconcert nr 11
  • Oosterzijderkerk te Zaandam, bij de sluis
  • toegangsprijs: € 15,-
    65+ € 12,50
    12- GRATIS
 
 

Zaterdag 17 november 2012 - Het Orkest Amsterdam

  • "Oosterse Dromen"
    * Mozart: Die Entführung aus dem Serail
    * Nielsen: Aladdin
    * Rimsky-Korsakov: Sheherazade
  • Geertekerk Utrecht
 
 

Zondag 11 november 2012, 15.00 uur - Amstelveens Symfonie Orkest o.l.v. Saskia Boon

  • Thema: “JONGE SOLISTEN”
    -
    Mozart Ouverture “die Zauberflöte”
    - Vivaldi Concert voor 4 violen in b op. 3 nr. 10
    solisten: Monet Twisk, Laura Brouwer, Kanna Twisk, Linde van de Ven
    -
    G. Jacob ‘Old wine in new bottles' (blazers)
    - Mozart Fluit/Harpconcert in C, KV 299
    solisten: Anne Brackman en Anneleen Schuitemaker
    -
    Mozart Haffner Serenade ‘Rondo' voor viool in D, KV 250
    solist: Kanna Twisk
    -
    Lalo Symphonie Espagnole, eerste deel
    solist: Monet Twisk
    -
    Schubert Symfonie nr.8, ‘Unvollendete'

  • Heilige Geestkerk, Haagbeuklaan/hoek Lindenlaan, Amstelveen
  • Kaarten kosten € 12,50 (kinderen tot 12 jaar €0 5,00)
 
 

Zaterdag 10 november 2012, 20.00 uur - Sinfonia Hoorn

  • Thema "Franse Componisten"
    - Debussy - Petite Suite
    - Saint-Saens - Suite Algérienne
    - Delibes - Airs de danse le style ancient uit “le Roi s'amuse”
    - Delibes – Sylvia (Ballet suite)
  • Oosterkerk te Hoorn
  • toegang: volwassenen € 10,- kinderen € 5,- inclusief pauzedrankje
 
 

Zondag 04 november 2012, 15.00 uur - Amstelveens Symfonie Orkest o.l.v. Saskia Boon

  • Thema: “JONGE SOLISTEN”
    -
    Mozart Ouverture “die Zauberflöte”
    - Vivaldi Concert voor 4 violen in b op. 3 nr. 10
    solisten: Monet Twisk, Laura Brouwer, Kanna Twisk, Linde van de Ven
    -
    G. Jacob ‘Old wine in new bottles' (blazers)
    - Mozart Fluit/Harpconcert in C, KV 299
    solisten: Anne Brackman en Anneleen Schuitemaker
    -
    Mozart Haffner Serenade ‘Rondo' voor viool in D, KV 250
    solist: Kanna Twisk
    -
    Lalo Symphonie Espagnole, eerste deel
    solist: Monet Twisk
    -
    Schubert Symfonie nr.8, ‘Unvollendete'

  • Broekerkerk, Kerkplein 13, Broek in Waterland
  • Kaarten kosten € 12,50 (kinderen tot 12 jaar € 5,00)
 
 

Zondag, 04 november 2012, 15.00 uur - Barokensemble FerroForte

  • Op het programma staan werken van Obrecht, Marini, De Fesch,
    Merula , Gabrielli, Mancini e.a.
  • Liesbeth Brinkman, mezzosopraan
    Gregor Overtoom. viool
    Pieter Rynja, clavecimbel
    Simon Overtoom, cello
    Claudia Veenstra, blokfluit en viola da gamba
  • "De Vigilantie", Verdronkenoord 45 Alkmaar
    Reserveren: info@vigilantie.nl
  • Toegang €10,-.
 
 

Zaterdag, 03 november 2012, 20.15 uur - Alkmaars Symfonie Orkest

  • "filmmuziek"
    * Howard Shore - 3 Symfonische suites uit de trilogie Lord of the Rings:
    1. Fellowship of the Ring
    2. The two towers
    3. Return of the king
    * George Gerswin - Symfonische suite uit "An American in Paris"
    * Ludwig von Beethoven - Deel 2 allegretto uit de 7e symfonie
    * Georges Bizet - Delen uit de Carmensuite no. 1 en Carmensuite no. 2
    * Georges Bizet - symfonie nr. 01 deel 2

  • Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a, 1816 GD Alkmaar
  • Kaartverkoop aan de kassa
    Voorverkoop (€ 11,50) bij de leden
    Entreeprijs € 12,50 incl. koffie/thee
    Kaarten telefonisch reserveren 072 5340747
 
 

Zondag 03 juni 2012, 15.00 uur

Luis Buñuel live

  • Con Brio (Amsterdams symphonie orkest)
  • Programma:
    - Un Chien Andalou met muziek speciaal hiervoor gecomponeerd door Arild Suarez
    L'Age d'Or
    Dirigent: Gustavo Gimeno
  • EYE Nederlands Film Instituut, Noordelijke IJ-oever te Amsterdam
  • kaarten: ?
 
 

Zondag 13 mei 2012, 15.00 uur

 

Sinfonia

 
 
Dinsdag 24 april 2012, 20.15 uur
  • Musica Particolare: Loekie van de Heide, viool; Ruben Sanderse, altviool; Frank Rutgers, contrabas; en Thom Janssen, piano
  • Een "Schubertiade" in wisselende bezetting door ervaren musici uit de eigen regio!
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle concerten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 
Zondag 22 april 2012, 14.30 uur

Alkmaars Symfonie Orkest

Dirigent: Albert van Eeghen - - - - - -Solist: Jan Bruin  

  • Benefietconcert t.b.v. restauratie schilderij/altaarstuk
  • Programma:
    • G.P. Telemann, Ouverture in G klein
    • G.F. Händel, Orgelconcert in F groot opus nr.4 en 5
    • G.F.Händel, Orgelconcert in F groot ‘De koekoek en de Nachtegaal'
    • A. Corelli, Suite
    • A. Glazoenov, Prelude in D voor orgel solo
    • M. Moessorgski, De schilderijententoonstelling
  • Willibrorduskerk, Westerweg 265, 1852 AG Heiloo
  • Voorverkoop (€ 11,50) bij de leden en op werkdagen bij het secretariaat van de kerk tussen 9.30 -11.30 uur.
  • Telefonisch reserveren: Leonie Hennekens 5320891 of per mail leonie.hennekens@planet.nl
  • Kaartverkoop aan de kassa € 12,50 incl. koffie/thee
 
 

Zaterag 21 april 2012, 20.15 uur

  • Het orkest (Amsterdam)
  • Beurs van Berlage te Amsterdam
  • Programma:
    - Brahms derde symfonie
    - Demirel saxofoonconcert: een opdrachtstuk
    - William Boyce eerste symfonie
 
 

Zaterdag, 24 maart 2012, 20.15 uur

  • Noord Hollands Jeugd Orkest
  • Oosterkerk te Hoorn
  • aanvang 20.15 uur
  • Programma:
    - Rimsky Korsakov : Ouverture voor een Russisch paasfeest
    - Sibelius : Suite Pohjola's dochter
    - Martinu : Symfonie nr 6Bartok - Két Kép
 
 

Zondag, 25 maart 2012, 15.00 uur

  • Noord Hollands Jeugd Orkest
  • Dominicuskerk (Spuistraat) te Amsterdam
  • aanvang 15.00 uur
  • Programma:
    - Rimsky Korsakov : Ouverture voor een Russisch paasfeest
    - Sibelius : Suite Pohjola's dochter
    - Martinu : Symfonie nr 6Bartok - Két Kép
 
 
Zondag 25 maart 2012
 
 

Donderdag, 29 maart 2012, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam : Voorjaarsprogramma 2012
  • Programma:
    - Igor Stravinsky - Petrouschka
    - Franz Schubert - Symfonie No. 8 "Unvollendete"
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, Vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Vrijdag, 30 maart 2012, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam : Voorjaarsprogramma 2012
  • Programma:
    - Igor Stravinsky - Petrouschka
    - Franz Schubert - Symfonie No. 8 "Unvollendete"
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, Vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Zaterdag, 31 maart 2012, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam : Voorjaarsprogramma 2012
  • Programma:
    - Igor Stravinsky - Petrouschka
    - Franz Schubert - Symfonie No. 8 "Unvollendete"
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, Vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 
Woensdag, 21 maart 2012, 20.15 uur
  • Lobanov Trio: Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet; Mikhail Zemtsov, altviool en Hans Eijsackers, piano
  • Een afwisselend programma voor deze uitzonderlijke trio-bezetting
    - Bruch: 8 Stucke;
    - Kurtag: Hommage a Robert Schumann;
    - Schumann: Marchenerzahlungen
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle concerten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 
Dinsdag, 28 februari 2012, 20.15 uur
  • Graziakwartet: Quirine van Hoek en Jeroen Koster, viool; Maaike-Merel van Baarzel, altviool en Claire Bleumer, cello
  • Quirine van Hoek maakte vorig jaar grote indruk als soliste bij het Alkmaarse Symfonie Orkest. Met haar strijkkwartet wekt zij hoge verwachtingen !
  • Programma:
    - J.Haydn: op.76 nr.4 (Sonnenaufgang);
    - L.van Beethoven: op.95 (Serioso);
    - G.Puccini: Crisantemi; M.Ravel: Quatuor a cordes.
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle conce rten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zondagmiddag, 15 februari 2012, 11.30 uur

  • FerroForte (barok ensemble)
  • met als gastspeelster zal blokfluitiste/gambiste Claudia Veenstra
  • Een gevarieerd programma met werken van o.a. J.S.Bach, Monteverdi, Schütz, Caccini, Pepusch, deze werken zijn vocaal. Daarnaast instrumentale composities van Händel, Telemann (triosonates) en De Fesch.
  • Culureel centrum "De Cirkel" in Heemskerk

 
 

Zaterdag, 28 januari 2012, vanaf 10.00 uur

 

 

Zaterdag, 21 januari 2012, 20.00 uur

 

Sinfonia

 
 

Dinsdag, 10 januari 2012, 20.15 uur

  • Amédée pianotrio met Emmy Verhey
    In haar jubileumjaar mag violiste Emmy Verhey met haar prachtige pianotrio niet ontbreken! Het Amédée Pianotrio: Emmy Verhey, viool; Godfried Hoogeveen, cello; Paul Komen, piano.
    Grote zaal van de Vest te Alkmaar, Canadaplein 2 Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle concerten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

FluXus Decemberconcerten

Uiteraard kun je ook dit jaar weer van onze befaamde decemberconcerten genieten. Leerlingen van onze Muziekschool treden op in ensembles of individueel.

14 december - Hervormde Kerk in Wormerveer.
16 december - Doopsgezinde Vermaning in Westzaan.
21 december - Bullekerk in Zaandam.

Reserveren is niet mogelijk.

 

 

Zondag 27 november 2011, 15.00 uur

La Patrie et sa Parade

  • Programa:
    -Meijerbeer - Kroningsmars
    -Bizet - La Patrie
    -Luigini - Ballet Egyptien deel 1
    -Faure - Pavane
    -Chabrier - Menuet Pompeux
    -Durufle - Agnus Dei
    -Ravel - Pavane pour une infante defunte
    -Poulenc - Suite francaise
    -Satie - Parade deel 1
  • Taborkerk te Purmerend
  • kaarten aan de zaal
 
 

Zondag 27 november 2011, 15.00 uur

  • Het Hobbema-Trio
  • viool: Jussi Paananen, cello: Jeanny Beerkens, piano: Carmen Keijser.
  • Programma:
    - Felix Mendelssohn
    (1809-1847) -Trio no.1 in d kl.t
    - Astor Piazzolla (1921-1992) - Verano Porteno, Primavera Portena
    - Valdemar Bloch (1880-1959) - Three Nocturnes
    - Frank Martin (1890-1974) - Trio op Ierse volksmelodieën
  • Murmellius-gymnasium
    Bergerhout 1, 1815 DA Alkmaar
  • € 15/€ 7,50 (incl. consumptie)
 
 

Zaterdag 26 november 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Programma:
    - Rachmaninov - Pianoconcert No. 2, solist Jeroen Sarphati
    - Tchaikovsky - Symfonie No. 6 "Pathétique"
  • Beurs van Berlage
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop aan de deur, drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Vrijdag 25 november 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Programma:
    - Rachmaninov - Pianoconcert No. 2, solist Jeroen Sarphati
    - Tchaikovsky - Symfonie No. 6 "Pathétique"
  • Oosterkerkkerk Hoorn
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop aan de deur, drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Woensdag 23 november 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Programma:
    - Rachmaninov - Pianoconcert No. 2, solist Jeroen Sarphati
    - Tchaikovsky - Symfonie No. 6 "Pathétique"
  • Dominicuskerk Amsterdam (spuistraat 12)
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop aan de deur, drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Zondag 20 november 2011, 15.00 uur (Midden Drenthe)

Muzikale verwennerijen in een landelijke omgeving - Wapser Huisconcerten

  • Het Hobbema-Trio
  • viool: Jussi Paananen, cello: Jeanny Beerkens, piano: Carmen Keijser
  • Programma:
    - Felix Mendelssohn
    (1809-1847) -Trio no.1 in d kl.t
    - Astor Piazzolla (1921-1992) - Verano Porteno, Primavera Portena
    - Valdemar Bloch (1880-1959) - Three Nocturnes
    - Frank Martin (1890-1974) - Trio op Ierse volksmelodieën
  • Ten Darperweg 15, 7983 KR Wapse
  • entree: € 12,- Euro voor volwassenen en € 6,- Euro voor kinderen onder de 12 jaar.
    ( inclusief de koffie, thee of limonade die voor u klaar staat in de pauze.
  • Reserveren: wapserhuisconcerten@xs4all.nl of 0521-593183.
  • Informatie: www.wapserhuisconcerten.com
 
 

Zondag, 13 november 2011, 16.00 uur

- STAAL -

  • Con Brio (Amsterdams symphonie orkest)
  • Programma:
    - Iron Foundry - Alexander Mossolov
    - Balletsuite Nr. 5 the Bolt van Dmitri Shostakovich
    - Celloconcert Nicolai Mjaskovsky
    - De Liefde voor de drie sinaasappels van Sergej Prokofjev
    m.m.v. Joris van den Berg
    Dirigent: Gustavo Gimeno
  • Underdercurrent, TT Vasumweg 93, 1033 SG Amsterdam
  • kaarten: € 18,-
 
 

Zaterdag, 12 november 2011, 12.00-14.30

  • Con Brio (Amsterdams symphonie orkest)
  • Programma: (voorpremiere)
    - Iron Foundry - Alexander Mossolov
    - Balletsuite Nr. 5 the Bolt van Dmitri Shostakovich
    - Celloconcert Nicolai Mjaskovsky
    - De Liefde voor de drie sinaasappels van Sergej Prokofjev
    m.m.v. Joris van den Berg
    Dirigent: Gustavo Gimeno
  • Muziekschool Amsterdam Noord, Alkmaarstraat 10 Amsterdam

    U betaalt voor uw kaartje een vrijwillige bijdrage
 
 

Zaterdag 5 november 2011, 20.15 uur

  • Alkmaars Symfonie Orkest (ASO), Dirigent: Albert van Eeghen
  • Soliste: Anna van Nieukerken
  • Programma:
    Ludwig van Beethoven, Egmont ouverture
    Franz Joseph Haydn, Symfonie nr. 101 (de klok)
    Ludwig van Beethoven, Pianoconcert nr. 4
  • Vrijheidskerk , Hobbemalaan 2a , 1816 GD Alkmaar
  • Kaartverkoop aan de kassa, Entreeprijs € 12,50 incl. koffie/thee
  • Voorverkoop (€ 11,50) bij de leden van het orkest.
 
 

3 tot en met 6 november 2011

 
 

Zondag 23 oktober 2011, 15.00 uur

 

Sinfonia

 
 

16 tot en met 22 oktober 2011

  • Herfstweek XXL georganiseerd door Stichting Volksmuziek Nederland
  • YMCA De Glind te Barneveld (Gelderland)
 
 

Zaterdag 03 september  2011, 20.15 uur

  • Noord Hollands Jeugd Orkest
  • De Vest, Alkmaar
  • aanvang 20.15 uur
  • Programma:
    - Bartok - Két Kép
    - Tsjaikovsky - Francesca da Rimini, 2 Images opus 10
    - Sjostakovitsj - Symfonie nr 9
 
 

Zaterdag 11 september 2011

  • Ogto Gadje (zigeunerorkest)
  • Pianodorp Zuiderwoude
  • Ook hier kunnen meerdere uitvoeringen bijgewoond worden in verschillende huizen in Zuiderwoude.
 
 

Zaterdagavond 17 september  2011, 20.15 uur

  • Noord Hollands Jeugd Orkest
  • Oosterkerk, Hoorn
  • aanvang 20.15 uur
  • Programma:
    - Bartok - Két Kép
    - Tsjaikovsky - Francesca da Rimini, 2 Images opus 10
    - Sjostakovitsj - Symfonie nr 9
 
 

Zondagmiddag 18 september  2011, 15.00 uur

  • Noord Hollands Jeugd Orkest
  • Domenicuskerk, Amsterdam
  • aanvang 15.00 uur
  • Programma:
    - Bartok - Két Kép
    - Tsjaikovsky - Francesca da Rimini, 2 Images opus 10
    - Sjostakovitsj - Symfonie nr 9
 
 
Vrijdag 26 augustus 2011, 20.15 uur
  • Nederlands Strijkers Gilde
  • Geertekerk, Utrecht
  • Programma:
    - Stravinsky - Apollon Musagète
    - Keuris - Variations for strings
    - Rautavaara - Hommage à Zoltán Kodály
    - Bartók - Roemeense volksdansen
    - Pärt - In memoriam Benjamin Britten
 
 
Zaterdag 27 augustus 2011, 20.00 uur
  • Operanacht Monnickendam
  • Haven te Monnickendam
  • Programma:
    - Verdi, Puccini, Mascagni, Gounod, Delibes, Saint-Saëns, Bizet, Straus, Lehar, Sieczynski, Korendreef, De Curtis , Denza
  • Toegang gratis
 
 
Zaterdag 27 augustus 2011, 20.15 uur
  • Nederlands Strijkers Gilde
  • Marekerk, Leiden
  • Programma:
    - Stravinsky - Apollon Musagète
    - Keuris - Variations for strings
    - Rautavaara - Hommage à Zoltán Kodály
    - Bartók - Roemeense volksdansen
    - Pärt - In memoriam Benjamin Britten
 
 
Zondag 28 augustus 2011, 15.00 uur
  • Nederlands Strijkers Gilde
  • Domenicuskerk, Amsterdam
  • Programma:
    - Stravinsky - Apollon Musagète
    - Keuris - Variations for strings
    - Rautavaara - Hommage à Zoltán Kodály
    - Bartók - Roemeense volksdansen
    - Pärt - In memoriam Benjamin Britten
 
 

Donderdag 23 juni 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Programma:
    - Rimsky-Korsakov - Scheherazade
    - Dvorák - Symfonie No. 8
  • Dominicuskerk Amsterdam (spuistraat 12)
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop aan de deur, drie kwartier voor aanvang concert aan de deur
 
 

Zaterdag 25 juni 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Programma:
    - Rimsky-Korsakov - Scheherazade
    - Dvorák - Symfonie No. 8
  • Dominicuskerk Amsterdam (spuistraat 12)
  • Toegang € 12 / € 8 (studenten, 65+, t/m 12 jaar, vrienden van het CREA Orkest)
    Kaartverkoop aan de deur, drie kwartier voor aanvang concert aan de deur

 

 
 

Zaterdag 25 juni 2011, 16.00 uur

  • Ogto Gadje (zigeunerorkest)
  • Waterland Kerkland, fietsroute
  • In Monnickendam, Broek in Waterland, Zuiderwoude en Uitdam wordt, vanaf 13.00 uur, elk heel uur een concert van circa 20 minuten gegeven door een muzikaal gezelschap. Ogto Gadjè treedt in Broek in Waterland (Kerkplein 13) op. Het laatste concert begint om 16.00 uur.
 
 

Zondag 26 juni 2011: 15.00 uur en 19.00 uur

  • Slotuitvoering
    Programma middag aanvang 15.00 uur:
    - kinderkorenconcert; kinderkoren van Muziekschool Waterland uit Purmerend, Oosthuizen; Wormer; Monnickendam
    Programma avond 19.00 uur:
    - jeugdkoren- en ensembleconcert met oa. Harpensemble, strijkersensemble; Classic Frogs, Wormer Select; saxcombo; "5 Bridges Ensemble"; cello-octet; en band
  • Taborkerk, Purmerend
  • Toegang : één kaartje biedt toegang tot beide concerten; prijzen: volwassenen € 3; kinderen (t/m 12 jaar) € 1,50
 
 

Woensdag 29 juni 2011, 19.30 uur

 
 

Donderdag 30 juni 2011, 19.30 uur

 

 
 
juli 2011
   

 
 

Zaterdag 18 juni 2011

 
 

Zaterdag 18 juni 2011, 20.00 uur

  • FerroForte (barok ensemble)
  • Claudia Veenstra, gastspeelster. Zij speelt blokfluit en viola da gamba
  • Op het programma staan werken van Telemann o.a. twee cantates uit 'Den Harmonischen Gottesdienst', Bach, Pepusch, Haendel en Schütz
  • Toegang: € 12,50 incl. glas wijn/fris
  • Reserveren: info@vigilantie.nl
  • De Vigilantie aan het Verdronkenoord 45 te Alkmaar

 
 

Vrijdag 17 juni 2011

 
 

Vrijdag 10 juni 2011 19.00 uur

 
 

Zondag 29 mei 2011

  • Bangers & Mash (Irish folk and other music)
  • Muziekfestival Castricum
 
 

Zaterdag 23 april 2011 vanaf 20.15 uur

 
 

Vrijdag 15 april 2011 19.00 uur

 
 

Zondag 3 april 2011, 14:00 uur

 
 

Dinsdag 22 maart 2011, 20.15 uur

  • Lenneke Ruiten (sopraan), Marcek Boone (bariton), Peter Brunt (viool), Jeroen den Herder (cello), Thom Janssen (piano)
  • Werken van Ludwig von Beethoven, Borodin, Sjostakovitsch
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle concerten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zondagmiddag 20 maart 2011

 
 

Zaterdagavond 19 maart 2011

 
 

Zaterdag 19 en zondag 20 maart 2011

 
 

Zondagmiddag 13 maart 2011

 
 

Zaterdag 5 maart 2011, 13.15 uur

  • Bardac Harp trio
  • Concert 13.15 – 14.15 uur
  • toegang € 1
  • Masterclass talenten
  • 14.45 uur – 17.20 uur
  • Westzijde 148 in Zaandam
 
 

Vrijdag 4 maart 2011 19.00 uur

 
 

Woensdag 2 maart 2011

  • Bangers & Mash (Irish folk and other music)
  • Ierland in Woord en Muziek
  • Bonhoeffer College Castricum
  • aanvang: 19:30 - 21:30 uur
 
 

Vrijdag 18 februari 2011

  • Bangers & Mash (Irish folk and other music)
  • Concert
  • Welschap Heemskerk
  • aanvang: 20:00 - 22:00 uur
 
 

Zaterdag 12 februari 2011

  • Bangers & Mash (Irish folk and other music)
  • Whisky Festival
  • Grote Kerk Alkmaar
 
 

Zondagmiddag 6 februari 2011

  • FerroForte (barok ensemble)
  • met als gast barokvioliste Arwen Bouw
  • Een gevarieerd programma met werken van o.a. Bach, Vivaldi, Monteverdi en Purcell.
  • de Oosterkerk te Hoorn

 
 

Vrijdag 4 februari 2011, avond

  • FerroForte (barok ensemble)
  • De Terp, Kerklaan 4 te Oudorp

 
 

Donderdag 03 februari 2011, 20.15 uur

  • CREA Orkest Amsterdam
  • Gustav Mahler: Symfonie 3 in d (Ein Sommermorgentraum)
    Met medewerking van:
    • Carina Vinke, alt-soliste
    • StudentenKoor Amsterdam (vrouwenkoor)
    • Kinderkoor de Kickers (Purmerend)
  • Concertgebouw, Amsterdam
  • Kaarten zijn vanaf 3 kwartier voor aanvang verkrijgbaar aan de deur
  • klik op deze regel of op het logo om de flyer te bekijken.
 
 

Zaterdag 29 januari 2011, vanaf 10.00 uur tot 16.30 uur

  • 150 leerlingen van het muziekatelier spelen op de nieuwjaarsconcerten van het Muziekatelier Alkmaar.
  • De Locatie is het Witte Kerkje op het Kerkplein 1, St.Pancras.
  • concerten:
    concert 1 : 10.00 uur- 11.00 uur
    concert 2 : 11.30 uur- 12.30 uur
    concert 3 : 13.00 uur- 14.30 uur
    concert 4 : 15.00 uur- 16.30 uur
  • Entree: €3,- voor volwassenen en €1,- voor kinderen. Spelers kunnen uiteraard gratis naar binnen.
 
 

Zondag 9 januari 2011

  • Bangers & Mash (Irish folk and other music)
  • Cult'Uurtje
  • Rietschoot Koedijk
  • aanvang: 15:00 - 17:00 uur
 
 

Zaterdag 18 december 2010, 20.00 uur KERSTCONCERT

 
 

Zondag 28 november 2010, 14:00 uur

  • Concert voor Purmerend 600 jaar in de Purmaryn
  • Met onder meer werken van Mahler, Andriessen, Bredenhorst
  • Kaarten voor inwoners van Purmerend gratis af te halen aan de kassa van de Purmaryn
 
 

Zondag 21 november 2010, 20.15 uur

  • Het Orkest (uit Amsterdam) o.l.v. Jussi Jaatinen
  • Haitinkzaal van het conservatorium in Amsterdam.
    Programma:
    - Debussy: Petite Suite
    -
    Mozart: Haffner Symfonie
    -
    Borodin: 2e Symfonie
    -
    Mascagni: Intermezzo uit de Cavalieri Rusticana
 
 

Zondag 28 november 2010, 20.15 uur

  • http://www.hetorkest.nl/uit Amsterdam) o.l.v. Jussi Jaatinen
  • Beurs van Berlage te AmsterdamUtrecht
  • Programma:
    - Hamlet, Fantasy ouverture - Tsjaikovsky
    - The Chairman Dances - Adams
    - 5de symfonie - Sjostakovitsj
  • kaarten € 15,-, 65+CJP € 12,50
 
 

Zondag 21 november 2010, 14:00 uur

  • Concert voor Purmerend 600 jaar in de Purmaryn
  • Met onder meer werken van Mahler, Andriessen, Bredenhorst
  • Kaarten voor inwoners van Purmerend gratis af te halen aan de kassa van de Purmaryn
 
 

Zondag 21 november 2010, 20.15 uur

  • Het Orkest (uit Amsterdam) o.l.v. Jussi Jaatinen
  • Geertekerk te Utrecht
  • Programma:
    - Hamlet, Fantasy ouverture - Tsjaikovsky
    - The Chairman Dances - Adams
    - 5de symfonie - Sjostakovitsj
  • kaarten € 15,-, 65+CJP € 12,50
 
 

Vrijdag 5 november t/m 13 november 2010

   
 

Donderdag 4 november t/m zondag 7 november 2010

 
 

Dinsdag 19 oktober 2010 , 20.15 uur

  • Musica Rossi (strijksextet)
  • Werken van Brahms en Tsjaikovsky
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • Donateurs voor alle concerten van de stichting € 75,-, Jeugdleden en CJP 40,-
  • Losse kaarten aan de zaal € 20,-/ jeugd en CJP € 10,-
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Dinsdag 28 september 2010, 20.00 uur

  • FerroForte (barok ensemble)
  • in de Ned. Herv. Kerk te Den Hoorn op Texel
 
 

Donderdag 21 september 2010, 20.15 uur

  • Het Bardac Harptrio ( dwarsfluit, altviool en harp)
  • werken van Debussy, Ravel, Ibert, Glinka en Daan Manneke
  • Grote zaal van de Vest te Alkmaar
  • Stichting Alkmaarse Kamermuziek
  • www.alkmaarsekamermuziek.nl
 
 

Zondag 12 september 2010, aanvang 15.00 uur

  • Noord-Hollands Jeugd Orkest
  • Programma:
    - Alexandre Glazounow - Fantaisie
    - John Adams - The Chairman Dances
    - Nikolai Rimsky-Korsakow - Scheherazade
  • Dominicuskerk, Spuistraat 12 V, Amsterdam
  • Volwassene € 12,- , 65+ € 10,- , Kind t/m 12 jr. / CJP / Student € 8,-
 
 

Zaterdag 11 september 2010, aanvang 20.15 uur

  • Programma:
    - Alexandre Glazounow - Fantaisie
    - John Adams - The Chairman Dances
    - Nikolai Rimsky-Korsakow - Scheherazade
  • Oosterkerk, Grote Oost 58, Hoorn
  • Volwassene € 12,- , 65+ € 10,- , Kind t/m 12 jr. / CJP / Student € 8,-
 
 

Zaterdag 4 september 2010, aanvang 20.15 uur

  • Programma:
    - Alexandre Glazounow - Fantaisie
    - John Adams - The Chairman Dances
    - Nikolai Rimsky-Korsakow - Scheherazade
  • Theater de Vest, Canadaplein 2, Alkmaar
  • Volwassene € 12,-, 65+ € 10,- , Kind t/m 12 jr. / CJP / Student € 8,-
 
 

Zondag 18 juli 2010

 
 

Zaterdag 17 juli 2010

 
 

Vrijdag 16 juli 2010

 
 

Vrijdag 2 juli 2010

  • Ogto Gadje (zigeunerorkest)
  • Tijdens het 655-jarig stadsbestaan van Monnickendam in de haven van Monnickendam
  • vanaf 21.00 uur
 
 

Vrijdag 2 juli 2010

  • Kaleb (volksmuziek)
  • volksmuziekprogramma uit allerlei landen
  • de Witte Kerk te Heiloo (Heerenweg 32, tegenover winkelcentrum 't Loo)
  • aanvang 20 .30 uur
  • De toegangsprijs bedraagt  €10 (voor 65+, CJP-ers en kinderen t/m 12 jaar  € 9.-
 
 

Vrijdag 2 juli 2010

 
 

Maandag 28 juni 2010

  • FerroForte (barokensemble)
  • met orgel, zang en instrumentale  stukken van o.a Caccini, Fiocco, Buxtehude Schmelzer, Arne, Boismortier, Bach en Haendel
  • Castricum, in de Ned. Herv. Dorpskerk
  • aanvang 20.00 uur
  • kaarten à € 5,-
 
 

Vrijdag 18 juni 2010

 
 

Zondag 30 mei 2010: 14.00-16.00 uur

 
 

Zaterdag 29 mei 2010: 11.00 - 15.00 uur

  • Open dag Muziekschool Waterland
  • Geulenstraat 62, Purmerend
  • met een stand van het Vioolbouw Atelier
 
 

een kleine impressie (met dank aan Arnold)